Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Mikołaja w Żydowie

83 9043 1041 2041 0040 6509 0001

Proboszcz:
ks. Tomasz Kokornaczyk

Zobacz Wirtualny spacer po naszym kościele

Historia Naszej Parafii

Galeria Parafialna

XXVIII niedziela zwykła, 13 października 2019

1. Nabożeństwa różańcowe w kościele w Żydowie o godz. 18.00 połączone z Mszą Św. W Lulinie we wtorek i w czwartek po Mszy Św. o godz. 16.30 a w pozostałe dni prowadzony będzie przez Panie z Żywego Różańca o godz. 16.30.
  2. Dziś, w II niedzielę miesiąca, składka w kościele przeznaczona będzie na cele remontowe w parafii. Cały czas trwają prace remontowe przy organach.
  3. W środę nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy, Msza Św. i Różaniec.
  4. Biuro parafialne w tym tygodniu będzie czynne po Mszy Św. w czwartek i w piątek.
  5. Próba scholii dziecięcej w piątek o godz. 16.30 w salce parafialnej.
  6. Rozpocząłem już przyjmowanie Mszy Św. na cały przyszły rok.
  7. Za tydzień, 19 października obchodzone będzie 15 lecie parafialnej scholii „Mikołajki”. Po Mszy Św. będzie koncert przy udziale dźwięków harfy, czytane będzie Słowo Boże.
  8. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Światowy Dzień Misyjny i początek tygodnia misyjnego. Po Mszach Św. będzie zbiórka ofiar na misje.
  9. W sobotę 26 października od godz. 10 do 12 odbędzie się grabienie liści na cmentarzu. Będzie okazja do porządkowania grobów. Będzie podstawiona przyczepa jedna przy bramie wejściowej, druga przy śmietniku. Na to grabienie liści z grabkami szczególnie zapraszam młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania razem z rodzicami.
  10. W uroczystość Wszystkich Świętych, Msza Św. na cmentarzu będzie odprawiona tak jak w tamtym roku o godz. 10.00. Dzięki wcześniejszej godziny, będziemy mogli jeszcze w tym dniu pojechać na inne cmentarze.
  11. Z tyłu za ławkami na półce są wyłożone kartki na wymienianki jednorazowe, czyli tzw. zaduszki.
  12. Chciałbym w naszej Parafii, tak jak ma to miejsce w innych, stworzyć tradycję stałej pamięci o naszych zmarłych przez tzw. wymienianki całoroczne. Przez cały rok na Mszach Św. w każdą niedzielę na podanej przez Państwa godzinie, na którą najczęściej uczęszczacie, w modlitwie powszechnej będą wymieniani podani zmarli i w ich intencji modlitwa. Po Mszy Św. w zakrystii będzie można podać swoich bliskich zmarłych na konkretną godzinę niedzielnej Mszy Św., na którą najczęściej uczęszczamy.
  13. Dziękuję tym rodzinom, które posprzątały kościół i udekorowały kwiatami. W tym tygodniu proszę, aby o piękno świątyni zadbali nowożeńcy.
  14. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Dzień Papieski. Po Mszy św. ministranci będą zbierać do koszyczka ofiary na tzw. Fundusz Dzieła Nowego Tysiąclecia, jako stypendium dla młodzieży zdolnej a pochodzącej z biednych rodzin. Okażmy swoją szczodrobliwość.
  15. Przed kościołem u ministrantów możemy nabyć prasę katolicką – Przewodnik Katolicki.
  16. Intencje Mszalne.

pw. św. Mikołaja