Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Mikołaja w Żydowie

83 9043 1041 2041 0040 6509 0001

Proboszcz:
ks. Tomasz Kokornaczyk

Zobacz Wirtualny spacer po naszym kościele

Historia Naszej Parafii

Galeria Parafialna

XX niedziela zwykła, 18 sierpnia 2019

1. W poniedziałek i we wtorek nie będzie Mszy Św. W razie potrzeby posługi kapłańskiej, proszę zwrócić się do księdza do Cerekwicy lub na mój telefon wakacyjny 667083695.
  2. W środę Msza Św. o godz. 18.00 połączona z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  3. Rozpoczyna się Tydzień Maryjny w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Szamotułach. Kustosz sanktuarium zaprasza Parafian z Żydowa na Mszę Św. w najbliższy piątek, 23 sierpnia o godz. 9.30. Jako proboszcz Parafii będę przewodniczył tej Mszy Św. Bardzo proszę, aby udać się indywidualnie do Kolegiaty szamotulskiej na ten dzień. Centralna uroczystość odpustowa będzie miała miejsce w niedzielę 25 sierpnia o godz. 12.00.
  4. Odpust ku czci Matki Boskiej Częstochowskiej będziemy przeżywać w Lulinie w poniedziałek 26 sierpnia o godz. 18.00. Msza Św. odpustowa na cmentarzu będzie we wtorek 27 sierpnia o godz. 19.00.
  5. Biuro Parafialne w tym tygodniu będzie czynne w czwartek i w piątek po wieczornej Mszy Św.
  6. Z naszej Parafii organizujemy autokarową trzydniową pielgrzymko – wycieczkę do Częstochowy, Krakowa, Kalwarii Zebrzydowskiej i Łagiewnik w dniach 29, 30 września i 1 października tegoż roku, tj. niedziela, poniedziałek i wtorek. W programie nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej na Jasnej Górze, udział w wieczornym Apelu Jasnogórskim i zaproszenie Matki Bożej, która przybędzie do naszej Parafii w przyszłym roku 18 i 19 czerwca w kopii cudownego obrazu jasnogórskim, następnie nocleg w Domu Pielgrzyma. Rano 28 września, udział w odsłonięciu cudownego obrazu Matki Bożej i Msza Św., a następnie po śniadaniu wyjazd do Krakowa, zwiedzanie katedry na Wawelu, przejście Drogą Królewską na Stary Rynek. Zwiedzanie Starego Rynku, kościoła Mariackiego, przejazd do Kalwarii Zebrzydowskiej, obiadokolacja, udział w wieczornym Apelu Maryjnym i nocleg. 29 września, po śniadaniu, nawiedzenie i modlitwa w Sanktuarium Kalwarii Zebrzydowskiej oraz zwiedzanie, przejazd do Łagiewnikach do bazyliki Św. Jana Pawła II oraz do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Udział we Mszy Św. , modlitwa przy Świętej Siostrze Faustynie Kowalskiej, zwiedzanie i obiad. Powrót do Żydowa. Koszt wyjazdu 430 zł. Zapisy po Mszy Św. w zakrystii lub w biurze parafialnym.
  7. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na cele remontowe parafii w wysokości 1.819 zł. W święto Maryjne 15 sierpnia na Caritas Archidiecezji Poznańskiej przed kościołem zebrano 478 zł.
  8. Bardzo serdecznie dziękuje osobie, która ofiarowała do kościoła laptopa do wyświetlania pieśni na ekranie. Również dziękuję panom, którzy ofiarowali swój czas na koszenie trawy przy kościele i wokół probostwa.
  9. Dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie uroczystości dożynkowych w kościele 15 sierpnia. Dziękuję Sołtysom poszczególnych miejscowości naszej parafii oraz Radzie Sołeckiej poszczególnych sołectw, Radzie Ekonomicznej i Duszpasterskiej, delegacjom niosącym dary ołtarza, złożenie ofiary na potrzeby kościoła, upieczenie ciasta, którym poczęstowani byli parafianie i goście po Mszy Św., za piękne udekorowanie przed kościołem.
  10. Dziękuję tym rodzinom, które posprzątały kościół i udekorowały kwiatami. W tym tygodniu proszę, aby o piękno świątyni zadbali narzeczeni, którzy będą ślubować w tym tygodniu.
  11. Przed kościołem u ministrantów możemy nabyć prasę katolicką – Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny oraz Miłujcie się.
  12. Intencje Mszalne.

pw. św. Mikołaja